Menu / szukaj

Kilka słów o rankingu

Parę słów wyjaśnienia z uwagi na fakt że ostatnio pojawiły się pewne wątpliwości co do tego jak to wszystko funkcjonuje. Zacznijmy od tego że od jakiegoś czasu tabela rankingowa dostępna jest tutaj na stronie. Wprowadziłem też dzisiaj do niej pewne usprawnienia, mianowicie aby nie zaciemniać całości gracze którzy nie brali nigdy udziału w danym typie gier nie są dłużej wyświetlani. Osoby ex aequo sortowane są według następnego warunku jakim jest seria.

Przejdźmy zatem dalej, co to jest seria? Jest to zwyczajnie liczba gier jakie udało się graczowi wygrać bądź przegrać pod rząd. Zatem seria w ilości +3 oznacza że ostatnie trzy rozgrywki jakie rozegrała dana osoba były dla niej wygrane. Zatem czymś normalnym jest że następuje zmiana z +3 na -1 po tym jak gracz przegra rozgrywkę, przerywając tym samym passę. Jest to parametr czysto informacyjny i nie ma żadnego wpływu (poza wymienionym powyżej) na pozycję w rankingu.

Co zatem wpływa na pozycję? Punkty rankingowe, których nie widać ;). Ich bezpośrednim odzwierciedleniem jest poziom. W górę pniemy się wygrywając, a spadamy przegrywając. Przy czym należy pamiętać że grając z graczem lepszym możemy więcej wygrać a niżeli przegrać, innymi słowy wyżej podskoczymy w klasyfikacji wygrywając z kimś o poziom lepszym niż gorszym. Działa to też oczywiście w drugą stronę, że grając z gorszym więcej się ryzykuje w razie porażki.

Komentarze

YanPL
Odpowiedz

I tak i tak królem rankingu jest Jeździec Apokalipsy Natalia!

M@ster

W pierwszej chwili po przeczytaniu Twojego komentarza myślałem że znów ktoś coś zhackował ;)

Dodaj komentarz

imię*

e-mail* (nie publikowany)

strona www

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.